پیشرفت خزنده کروم و سفری در برابر فایرفاکس و مایکروسافت

در حالی که دو مرورگر سفری و کروم سهم خود از بازار مرورگرهای اینترنتی را ظرف یک ماه اخیر افزایش داده اند، فایرفاکس وضعیت قبلی خود را برای چهارمین ماه متوالی حفظ کرده است.

نتایج تازه ترین تحقیقات موسسه Net Applications حاکیست مرورگر Internet Explorer 9 یا (IE9) مایکروسافت که تنها بر روی ویندوز 7 قابل استفاده است، کم و بیش توجه کاربران را به خود جلب کرده اما این مرورگر در میان مرورگرهای مایکروسافت از نظر محبوبیت رتبه دوم را دارد ورتبه اول مربوط به IE8 است که 15 ماه قبل عرضه شد.
سهم کلی مرورگر مایکروسافت از بازار باز هم کاهش یافته و به 53.7 درصد رسیده است. البته روند کاهش سهم مرورگر مایکروسافت از بازار کندتر از قبل شده است.
کارشناسان معتقدند با ادامه روند فعلی هیچ بعید نیست که سهم این مرورگر تا قبل از پایان سال 2011 به زیر 50 درصد سقوط کند.
رتبه دوم در بازار مرورگرها با 21.7 درصد کماکان متعلق به فایرفاکس است. کروم و سفری رتبه های بعدی را در اختیار دارند و در قعر جدول اپرا با سهم 1.7 درصدی از بازار قرار دارد.
در عین حال برندگان بازار مرورگرها سفری با سهم 7.5 درصدی و کروم باسهم 15 درصدی هستند. در این میان مرورگر کروم با سرعت رشد خوب خود به یک چالش جدی برای فایرفاکس مبدل شده است.

/ 1 نظر / 20 بازدید
شیراز فردا

دروود دوست خوبم امید که شاد و پر انرژی و سر زنده باشید بنده "پیام" مدیر سامانه اجتماعی ""شیراز فردا"" هستم. قبل از ایجاد این سامانه خودم از وبلاگ نویس ها بودم و هنوز هم خودمو از بچه های وبلاگ نویس جدا نمی دونم ش امیدوارم وقت داشته باشید سری به سایت من بزنید ضمنا اگه نظرات و پیشنهاداتتون رو هم برام ایمیل کنید ممنون میشم با تشکر شاد و پر انرژی و سلامت باشید بدروود Shirazefarda@yahoo.com[لبخند]